NJEMAČKA je u prijateljskoj utakmici na Signal Iduna Parku u Dortmundu pobijedila Francusku 2:1. Nijemci su slavili golovima Thomasa Mullera iz četvrte i Leroya Sanea iz 87. minute. Strijelac Francuske bio je Antoine Griezmann, koji je u 89. realizirao kazneni udarac. Sažetak pogledajte ovdje.

Svega nekoliko dana nakon poraza od Japana (1:4) i smjene izbornika Hansija Flicka, Njemačka je porazila srebrne s posljednjeg Svjetskog prvenstva u Kataru, što joj je bila prva pobjeda nakon pet susreta bez slavlja. Njemačku je vodio Rudi Voller, koji je prije utakmice jasno dao do znanja da je njegov povratak na trenersku klupu privremen. Bila je to prva njemačka pobjeda u posljednjih sedam međusobnih utakmica s Francuskom, a posljednji put su u tome uspjeli u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva 2014.

Njemačka je povela Mullerovim golom, kojem je to bio 45. pogodak u 123. nastupu u nacionalnom dresu. Francuska je bila blizu izjednačenja u 30. minuti, no Randal Kolo Muani je pucao malo iznad prečke. U 87. minuti je Sane zabio za 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Griezmann u 89. minuti. Francuzi su bili bez superzvijezde Kyliana Mbappea, koji se žalio na probleme s koljenima.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr