DINAMO je na krcatoj Opus Areni u derbiju sedmog kola SuperSport HNL-a pobijedio Osijek 3:2. Golove za Osijek su zabili Mierez u sedmoj i Bukvić u 47. minuti. Za Dinamo su strijelci bili Emreli u 71. i Petković s bijele točke u 87. i 99. minuti. Oba penala je sudac Zebec dosudio nakon poziva VAR sobe.

Osijek je poveo već u sedmoj minuti. Boško Šutalo je katastrofalno reagirao, predavši loptu napadaču Ramonu Mierezu, koji je odmah pucao s ruba kaznenog prostora i sjajno pogodio za 1:0. Šutalu je ovo druga utakmica važna utakmica zaredom da je izravni krivac za pogodak protivnika. U uzvratnoj utakmici protiv Sparte izgubio je duel i utrku s napadačem Olatunjijem kod ključnog, četvrtog pogotka češke momčadi.

Stigao iz Atalante

Nekadašnji igrač Osijeka drugi je najveći ulazni transfer Dinama u povijesti. Zagrebački klub platio ga je 4.05 milijuna eura u srpnju prošle godine. Jedini skuplji od njega bio je Marko Rog, kojeg je Dinamo platio pet milijuna eura. U Atalantu je stigao iz Osijeka u siječnju 2020. godine za četiri milijuna eura. Boško Šutalo skupio je za Dinamo tek 11 nastupa.

Gotovo cijelu prošlu sezonu propustio je zbog oporavka od teške ozljede, natjecateljsku utakmicu nije odigrao godinu dana, sve do susreta sa Spartom Prag na Maksimiru. Odlaskom Josipa Šutala jasno je bilo da će dobiti veću minutažu, no nije ju, bar zasad, dobro iskoristio.