DRUGO kolo SuperSport HNL-a otvoreno je neodlučenim ishodom. Varaždin i Slaven Belupo odigrali su 2:2. Domaći nogometaši imali su dva gola prednosti do same završnice utakmice, a pritom su promašili i brojne prilike za povećanje vodstva. Gosti su to kaznili i u šest minuta zabili dva pogotka te tako odnijeli bod.

Dominacija Varaždina u prvom dijelu

Varaždin je poveo krasnim pogotkom već u petoj minuti. Dimitar Mitrevski je poentirao iz slobodnog udarca s 20-ak metara. Nemoćan je bio Antun Marković na golu gostiju. Slaven je u 23. minuti zamalo uzvratio preko Arbera Hoxhe, no Oliver Zelenika zaustavio ga je odličnom obranom.

Svega pet minuta kasnije domaća je momčad povisila prednost na 2:0. Marin Pilj pokrenuo je napad i dodao Micheleu Šegi, a on je proslijedio do Frana Brodića, koji je povukao loptu i preciznim udarcem izvana matirao protivničkog vratara.

Varaždinci se ispromašivali u drugom poluvremenu, Slaven ih kaznio

Prenio je Varaždin dominaciju i u drugo poluvrijeme, a Slaven je bio potpuno bezopasan. Stvorili su domaći brojne prigode pred golom Koprivničana, Brodić i Šego neprestano su prijetili, no ili nisu bili dovoljno precizni ili ih je odličnim obranama zaustavljao Marković.

A onda je stigla kazna za brojne promašaje. U 81. minuti Arber Hoxha na lijevoj je strani primio dodavanje Benedikta Mioča i zatim se izvukao na desnu nogu te s ruba šesnaesterca neobranjivo pogodio dalji kut gola.

Hoxha i Mioč donijeli bod gostima

Podignuo se Slaven na krilima tog pogotka, a posebno je bio raspoložen Hoxha. Svega četiri minute kasnije još jednom je uzeo loptu na lijevom krilu, driblingom je ušao u šesnaesterac, a ondje ga je sapleo Matija Kolarić.

Ante Čulina je bez premišljanja dosudio jedanaesterac koji je sigurno realizirao Mioč. Do kraja je Slaven krenuo i po preokret, imao je i dobru priliku za to nakon kornera u 94. minuti, no ipak je ostalo 2:2.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr