Poljska tenisačica Iga Šwiatek, najbolja igračica na svijetu, plasirala se u polufinale ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon pobjede u dva seta protiv Amerikanke Coco Gauff.

Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala na pariškom Grand Slam turniru. Tada je Šwiatek pobijedila vrlo lako, sa 6-1, 6-3. Ove srijede je bilo nešto teže, no na kraju je Poljakinja ponovno bila predobra za 19-godišnju Amerikanku Gauff. Slavila je 6-4, 6-2.

U prvom setu Gauff se vrlo dobro držala do 4-4 kada je Šwaitek dobila dva gema u nizu i time prvi set. U drugom setu Amerikanka je u rezultatskom kontaktu sa suparnicom bila do 2-2, a potom su uslijedila četiri gema u nizu Poljakinje i slavlje.

U polufinalu će Šwiatek igrati protiv brazilske tenisačice Beatriz Haddad Maije koja je svladala Ons Jabeur 3-6, 7-6(5), 6-1.

U utorak su međusobni polufinalni susret osigurale Bjeloruskinja Arina Sabaljenka i Čehinja Karolina Muchova.

Source: net.hr