PSG JE U derbiju 29. kola francuskog prvenstva izgubio kod kuće od Lyona 1:0. Bio je to drugi poraz u nizu za momčad Christophea Galtiera koji je pod sve većom paljbom nakon ispadanja u Ligi prvaka od Bayerna bez ispaljenog metka. Svoje nezadovoljstvo izrazili su navijači koji su izviždali momčad nakon susreta, a Messija i prije početka utakmice.

PSG je i dalje prva momčad na tablici. Međutim, Lensu bježi “samo” šest bodova, a s obzirom na ulaganja u momčad, nema sumnje da nisu očekivali u dosadašnjem dijelu sezone imati ukupno osam poraza u svim natjecanjima. Lyon se ovom pobjedom aktivno uključio u borbu za Europu.

Prvo poluvrijeme bez golova

Na poluvremenu je bilo 0:0 iako su gosti imali kazneni udarac. Gianluigi Donnarumma je neoprezno startao na suparnika i skrivio je penal. Ipak, Alexandre Lacazette je pogodio samo stativu i Lyon nije uspio steći prednost.

Kazneni udarac tražila je i domaća momčad. Igrala se 43. minuta susreta kada je Nuno Mendes utrčao s lijeve strane kaznenog prostora. Htio je vratiti loptu u sredinu, a ona je iz blizine pogodila u ruku Dejana Lovrena. Suci su pokazali kako nema penala jer nije bilo namjere, ali Parižani su podivljali tražeći najstrožu kaznu.

PSG nemoćan, Messi i Mbappe nevidljivi

U drugom dijelu se nastavila vrlo dobra igra gostiju. To su okrunili golom za vodstvo u 56. minuti. Odigrali su brzu i lijepu akciju u kojoj je lopta stigla do Saela Kumedija na desnoj strani. On je isprve odigrao loptu na drugu stativu, gdje je loptu dočekao Bradley Bacora koji je u 23. minuti zamijenio ozlijeđenog Amina Sarra.

PSG je i u drugom dijelu imao većinu posjeda, ali bez pravih šansi. Štoviše, Lyon je bio bliži novom golu, a najbolju šansu zapucao je Moussa Dembele. Tek je na samom kraju utakmice zaprijetio Kylian Mbappe.

Lovren je odigrao vrlo dobar susret. U prvom dijelu imao je ključan blok Mbappeovog udarca u situaciji koja je obećavala za domaćine. Uz to je imao pet čišćenja i jednu oduzetu loptu te je bio treći najbolje ocijenjeni igrač svoje momčadi.