U susretu 2. kola skupine C na Svjetskom nogometnom prvenstvu Argentina je na stadionu Lusail svladala Meksiko s 2-0 (0-0). Argentinci su se ovom pobjedom spasili ispadanja sa Svjetskog prvenstva i u posljednje kolo ulaze s jako dobrim izgledima za prolazak skupine.

Bila je to vrlo siromašna predstava u kojoj je vodstvo Argentini osigurao njezin kapetan i najbolji igrač Messi preciznim prizemnim udarcem s 20-ak metara koji je odsjeo u samom donjem lijevom kutu suparničkog gola. Argentina je u 87. minuti izborila udarac iz kuta, a nakon kratke kombinacije lopta je stigla do Fernandeza koji se priključio iz pozadine i zatim snažnim udarcem iskosa s lijeve strane s 15-ak metara potvrdio pobjedu.

Leu Messiju je gol protiv Meksika bio osmi na svjetskim prvenstvima, čime je izjednačio učinak legendarnog Diega Maradone na drugom mjestu najboljih argentinskih strijelaca na Mundijalima. Prvi je Gabriel Batistuta s deset pogodaka.

“Danas počinje drugo Svjetsko prvenstvo za Argentinu. Ljudima ponavljam istu stvar, neka nastave vjerovati. U prvom poluvremenu nismo igrali kako bismo trebali, a u drugom, kad smo se smirili, počeli smo igrati bolje”, poručio je Messi nakon utakmice protiv Meksika.

Source: net.hr