HRVATSKA košarkaška reprezentacija u Istanbulu je u finalu pretkvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre pobijedila domaćina Tursku 84:71 i izborila završni turnir kvalifikacija koji će se igrati u Parizu iduće ljeto. Hrvatsku su do velike pobjede predvodili Dario Šarić s 22 koša i 11 skokova, Mario Hezonja sa 16 ubačaja te Ivica Zubac s 8 poena i 10 skokova, dok su najefikasniji u sastavu Turske bili Furkan Korkmaz s 19 i Sehmus Hazer sa 16 pogodaka.

U punoj dvorani Sinan Erdem Hrvatska je odigrala mudro i precizno prvo poluvrijeme tijekom kojega je i stvorila ključnu prednost. Izbornik Josip Sesar odlučio je koristiti samo osam igrača u ovoj utakmici, s tim da je Dario Drežnjak u prvom poluvremenu u igri proveo samo 1:18 minuta, dok su glavninu tereta iznijeli Dario Šarić, Ivica Zubac, Mario Hezonja, Jaleen Smith, Goran Filipović, Borna Kapusta i Roko Badžim.

“Svi igramo jedan za drugoga”

Pobjedu je komentirao Mario Hezonja: “Nije toliko bitno kakvi su nam protivnici, bitno je da smo nakon ‘reseta’ cijele reprezentacije napravili pravi stožer, da smo napravili pravu ekipu i da svi igramo jedan za drugoga i međusobno si pomažemo. To se na terenu vidi i kad igramo kao ekipa, utakmice su lagane. Naravno, Turska je puno bolja od drugih reprezentacija koje su bile ovdje, no ipak je bio isti slučaj, iako je Turska bila stvarno dobra i nije bilo baš toliko lagano.

Osvrnuo se i na vruću atmosferu: “Ima tu dosta iskusnih igrača kojima ne smeta takva buka, no smatram da je to korisno za ekipu. Imamo dosta mladih igrača, neka se naviknu jer će nam od sada stalno dolaziti ovakve utakmice, i na kvalifikacijama za EuroBasket i za Olimpijske igre. Dolaze nam prave, teške i ozbiljne utakmice tako da je dobro da smo se kompaktno povezali, da smo ekipa i idemo dalje.“