ALBANIJA je pobijedila Poljsku 2:0 u šestom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. Albanci su poveli u 37. minuti golom Jasira Asanija, a pobjedu domaćina potvrdio je Mirlind Daku (25) u 62. minuti utakmice. Daku je dobio žuti karton zbog skidanja dresa nakon proslave pogotka, a na njegovim leđima primijećena je tetovaža koja će itekako razljutiti Srbe.

Daku na leđima ima istetoviran lik pokojnog Agima Ramadanija Katane, albanskog zapovjednika Oslobodilačke vojske Kosova, paravojne organizacije etničkih Albanaca koja je tražila neovisnost Kosova od Srbije. Pored tetovaže piše Katana 138. Ramadani je poginuo na Košarima 1999. godine, a danas se po njemu zove glavna ulica u Prištini.

Daku je rođen na Kosovu, a igrao je i za njihovu reprezentaciju. Ove godine se odlučio priključiti reprezentaciji Albanije, a u karijeri je igrao za Kukësi, Ballkani, Osijek i Muru. Ovog ljeta Osijek ga je prodao ruskom Rubin Kazanu za 1.2 milijuna eura. Za Osijek je u 16 nastupa zabio četiri gola.