Nogometaši Milana svladali su pred svojim navijačima Dinamo 3-1 (1-0) u susretu 2. kola skupine E Lige prvaka čime je talijanski prvak zasjeo na prvo mjesto ljestvice.

Talijanski prvak je vodio 2-0 golovima Oliviera Girouda iz jedanaesterca u 45. te Alexisa Saelemaekersa u 47. minuti. Nakon sjajne akcije s Petkovićem na 1-2 je smanjio Mislav Oršić u 56. minuti, ali je Tommaso Pobega u 77. vratio Milan na dva razlike (3-1) i postavio konačan rezultat.

Uz ovu pobjedu Milan je preuzeo prvo mjesto na ljestvici s četiri boda. Dinamo ima tri, a uz utakmicu manje RB Salzburg je treći s jednim bodom, dok je Chelsea na nuli.

Ovo je Rossonerima bila prva pobjeda nakon duo vremena u Ligi prvaka. Rossoneri, naime, su u prvoj utakmici odigrali neodlučeno sa Salzburgom, a prije ove sezone se nisu kvalificirali u LP čak sedam sezona zaredom.

“Puno nam ovo znači, dugo nismo pobijedili u Ligi prvaka kod kuće. Bilo je jako važno uzeti sva tri boda za momčad i za naše samopouzdanje”, rekao je nakon susreta desni bek Milana Davide Calabria za Sky Sports, a napadač Olivier Giroud je poručio:

“Je li bilo jednostavno? Da i ne. Nismo bili smireni nakon njihovog gola, ali htjeli smo dobiti ovu utakmicu našim stilom. Mogli smo zabiti i više golova da smo bili precizniji kod završnog dodavanja. Jako smo sretni, nije bila laka utakmica, ali dobri smo bili.”

Source: net.hr