Suparnik Hajduka u 3. pretkolu nogometne Konferencijske lige Vitoria iz Guimaraesa u susretu je 1. kola portugalskog prvenstva kao gost svladala Chaves sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Andre Silva u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

Vitoria je susret okončala s devetoricom jer su u nastavku isključeni Alfa Semedo u 82. i Matheus Salgueiro u petoj minuti nadoknade, ali je uspjela sačuvati tri boda. Vitoria i Hajduk će svoj uzvratni susret 3. pretkola igrati u srijedu od 18 sati, a Hajduk ima prednost od 3:1 iz prve utakmice.

Dodajmo kako je trener Moreno u ovoj utakmici tek djelomično izmiješao sastav u odnosu na utakmicu s Hajdukom u Splitu. Većinu utakmice odigrao je i najbolji igrač Vitorije Andre Almeida, koji je uoči utakmice na Poljudu zbog ozljede trenirao po posebnom režimu.