WOLFSBURG, čiji je trener Niko Kovač, izgubio je 2:0 od Freiburga u 33. kolu Bundeslige. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, već je utakmica riješena u nastavku. Domaćin, hit momčad njemačkog prvenstva s obzirom na to da se nalazi na visokom petom mjestu, pogotke je postigao u 71. i 75. minuti.

Christian Gunter zabio je prvi, a Nils Petersen drugi gol, dok je isti igrač u 80. povećao na tri pogotka razlike, no taj gol je poništen zbog zaleđa. Freiburg je došao na 59 bodova i nalazi se na poziciji koja vodi u Europa ligu. Prva četiri bundesligaša idu direktno u Ligu prvaka, a Freiburg još može dohvatiti elitno europsko natjecanje jer mu Union Berlin i Leipzig bježe za gol-razliku odnosno za jedan bod.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SAŽETAK UTAKMICE FREIBURG – WOLFSBURG

Kovačev sastav propustio je priliku privremeno preuzeti šesto mjesto koje donosi kvalifikacije za Konferencijsku ligu. Wolfsburg je sedmi s 49 bodova, koliko ima i šesti Bayer Leverkusen s utakmicom manje. Do kraja sezone ostalo je jedno kolo.