HRVATSKI košarkaš Mario Hezonja imao je 30 poena, šest skokova i šest asistencija u pobjedi njegovog Real Madrida protiv Monaca u 23. kolu Eurolige. Dubrovčanin je postavio nekoliko osobnih rekorda gledajući euroligaške nastupe, a njegovom igrom oduševljeni su španjolski mediji.

“Hezonju je inspirirao smrtonosni instinkt Kobea Bryanta”

Sport je napisao naslov: “Real Madrid pobijedio zahvaljujući Hezonjinoj pobjedničkoj ruci.” U tekstu stoji kako je 27-godišnji košarkaš “nosio Real Madrid na leđima” i tako pokorio Monaco. Marca naziva Hezonju “Supermario” i ističe da je igrao kao da dolazi iz videoigre. “Hrvat je odigrao najbolju utakmicu za Real. Zahvaljujući njemu su živi napustili jedno od najtežih gostovanja na kontinentu”, navodi Marca.

Mundo Deportivo također Hezonji daje nadimak “Super Mario”, nastavljajući: “Hezonja je bio inspiriran smrtonosnim instinktom Kobea Bryanta te je doveo Real Madrid do pobjede protiv Monaca. Fantastična izvedba.

Hrvat je došao do 30 poena i bio nezaustavljiv za suparnike. Eksplodirao je u drugoj četvrtini s 20 poena i 1:55 minuta do kraja pogodio ključni koš za 90:85. Fizički aspekt i intenzitet obilježili su prve dvije četvrtine s Hezonjom kao sjajnim protagonistom”, piše Mundo Deportivo.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ TRICU HEZONJE IZ DRUGE ČETVRTINE

Pogodio je šest trica

Hezonja je iz igre gađao ukupno 11/17 te pogodio rekordnih šest trica iz deset pokušaja, a utakmicu je završio s 34 valorizacijska boda, što mu je također novi osobni rekord. Real je ovom pobjedom privremeno izbio sam na vrh ljestvice s učinkom 16-7, ispred Barcelone (15-8) i Olympiakosa (15-7).