KOŠARKAŠI Slovenije svladali su Hrvatsku 94:88 u pripremnoj utakmici za Eurobasket. Hrvatska je pružila vrlo dobar otpor reprezentaciju koju predvodi megazvijezda Luka Dončić, dobar dio susreta je i vodila, ali Slovenci su preokretom u drugom poluvremenu osigurali pobjedu.

Hrvatskoj je ovo bila posljednja pripremna utakmica, a sada joj slijede ogledi pretkvalifikacija za Eurobasket 2025. godine. Na gostovanje u Poljsku će 25. kolovoza, a tri dana kasnije ugostit će Švicarsku. Mulaomerovićevi izabranici ovogodišnji Eurobasket otvaraju 2. rujna protiv Grčke.

Prednost Hrvatske u prvom poluvremenu, Dragić okrenuo utakmicu

Hrvatska je odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme i na predah otišla uz prednost 46:41. Bojan Bogdanović je, kao i tijekom cijelog pripremnog perioda, u prvom dijelu bio igrač koji je prvenstveno razigravao suigrače pa je u prvih 20 minuta imao pet asistencija.

Preokret Slovenije nastupio je u trećoj četvrtini, u kojoj su njeni košarkaši postigli čak 36 poena. U tom dijelu utakmice nezadrživ je bio iskusni kapetan Goran Dragić. U zadnjoj četvrtini Slovenci su dobrom obranom zadržali stečenu prednost i sveli Hrvatsku na svega 16 poena.

Šarić najbolji kod Hrvatske

Najviše koševa (18) kod Hrvatske ubacio je Dario Šarić, koji je tome pridodao i šest skokova. Bojan Bogdanović imao je 15 poena, šest asistencija i pet skokova. Po 13 poena ubacili su Ivica Zubac i Jaleen Smith, a dvoznamenkast je bio i Karlo Matković s 10 koševa.

Sloveniju su predvodili Vlatko Čančar s 21 poenom i devet skokova te Goran Dragić s 19 koševa uz šut 8/11. Mike Tobey ubacio je 11 poena, a Luka Dončić završio je utakmicu s 10 koševa, šest asistencija i pet skokova.