DINAMO je u 2. kolu SuperSport HNL-a u Koprivnici pobijedio Slaven 5:1. Domaćini su poveli već u 2. minuti golom Marine, ali je Dinamo do poluvremena zabio tri gola preko Baturine, Oršića i Drmića. Na 4:1 povisio je Mišić u 75., a konačnih 5:1 postavio je Špikić u 90. minuti.

Čačić promiješao sastav

Ante Čačić je potpuno promiješao sastav u odnosu na onaj koji je odigrao 2:2 sa Shkupijem. Na klupi je ostavio Petkovića, Ademija i Ivanušeca, na lijevog beka vratio je Bočkaja, na lijevo krilo Oršića, a polušpicu je zaigrao Martin Baturina. No, i u trećoj utakmici ove sezone Dinamo je prvi primio gol. Već u prvoj minuti Caimacov je pobjegao Mišiću koji ga je srušio na rubu šesnaesterca i sudac Kolarić je odmah dosudio penal.

Marina ga je jako loše izveo i Livaković mu je obranio udarac, ali je loptu odbio nazad u noge Slavenova igrača koji je iz drugog pokušaja bio siguran doveo svoju momčad u vodstvo. Dinamu je trebalo par minuta da se pribere i onda je u samo osam minuta slomio domaćina.

Prvo je u 6. minuti Oršićev udarac iskosa s lijeve strane otišao malo pokraj gola, ali već u sljedećem napadu Dinamo je izjednačio. Drmić je krasno prebacio obranu Slavena i našao Baturina koji lažnjakom prebacuje loptu na desnu nogu i onda lijepo pogađa suprotni kut za 1:1. Gol je isprva poništen zbog zaleđa, ali je VAR utvrdio da je Baturina bio u dozvoljenoj poziciji.

Dinamo okrenuo u osam minuta

Dinamo je potpuno preuzeo igru i do vodstva je došao osam minuta kasnije. Menalo je povukao po desnom krilu i krasnom loptom našao Oršića koji bježi Bosecu i glavom rutinski iz peterca pogađa za 1:2. Momčad Zorana Zekića potpuno je nestala s terena u tim trenucima pa je u 20. minuti Josip Drmić zabio i treći gol.

Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbila do Oršića koji tuče s 20 metara, a lopta se odbila u noge Drmiću kojemu nije bilo teško povećati Dinamovo vodstvo. Ispred njega je u zaleđu bio Menalo, ali je sudac Kolarić nakon pregleda snimke zaključio da on nije smetao Sušaku i priznao je gol.

Kako Dinamo do kraja poluvremena nije zabio barem još gol, dva teško je objasniti, ali sve zasluge za to idu fantastičnom Sušaku na golu Slavena. On je prvo u 29. minuti obranio opasan udarac Menala glavom da bi u 40. minuti fantastičnom reakcijom skinuo volej Drmića nakon ubačaja Bočkaja i pokušaj Oršića nakon odbijanca.

Minutu kasnije Menalo je istrčao sam pred Sušaka i prebacio ga, ali je loptu zaustavila greda da bi tri minute kasnije Sušak ponovno spasio svoju momčad. Bočkaj je odigrao savršen dupli pas s Drmićem, sjajnim potezom se riješio Božića i u čistoj šansi tukao u kut, ali je Sušak i to obranio.

Dinamo spustio gas

Drugo poluvrijeme počelo je puno mirnije nego prvo. Dinamo je spustio gas, a Slaven je zaigrao nešto bolje nakon dvije Zekićeve izmjene, no ozbiljnije nije zaprijetio. Prvu šansu u nastavku imao je Dinamo u 57. minuti, ali je Sušak još jednom fantastičnom intervencijom spasio svoju momčad.

Jako dobar Petar Bočkaj odličnim cenaršutem je na drugoj stativi našao Drmića, on je mogao bolje pucati, ali je Sušak svejedno reagirao nevjerojatno i upisao još jednu obranu. Pet minuta kasnije Moharrami se sjurio kroz sredinu i ostavio loptu Oršiću koji odlično puca iskosa s lijeve strane, ali Sušak i to odbija u gredu i u korner. No, u 74. minuti ni on nije mogao ništa.

Oršić je ubacio iz kornera, a Mišić na prvoj stativi lijepo loptu glavom prenio u suprotni kut. U sljedećem napadu Menalo je bio u dobroj šansi, ali je pucao pokraj gola, a isti igrač je prije dvije minute u čistoj šansi nakon sjajne lopte Tolića pucao pokraj gola. Ipak, Dinamo je do petoga gola došao u 90. minuti kad je Dario Špikić krasnim udarcem s 20 metara pogodio suprotni kut.

Iako će Čačića zabrinuti da je njegova momčad i u trećoj utakmici u novoj sezoni primila prvi gol, može biti zadovoljan igrom. Dinamo je imao 21 udarac na gol, 16 u okvir i mogao je zabiti barem još tri, četiri gola. Bila je to dobra igra prvaka prije uzvratne utakmice s Shkupijem u srijedu.