KOŠARKAŠI Cedevite Junior pobijedili su kao domaćini Split 94:87 u ogledu četvrtog kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske. Na kraju se ispostavilo kako je ključni dio utakmice bila prva četvrtina. U uvodnih deset minuta Cedevita Junior je stekla veliku prednost od 17 poena (28:11), što je gostima bio krupan zalogaj za dostići u ostatku utakmice.

Cedevita Junior je čuvala prednost i na kraju se opustila, što su Splićani iskoristili za ublažavanje poraza na konačnih 94:87, s tim da Split nije došao u priliku za preokret. Domaćina je do pobjede vodio Kruno Simon koji je ogled završio s 24 poena, osam asistencija i pet skokova. Imao je šut iz igre 10/16. Dobro ga je pratio Vito Kučić koji je ubacio 22 koša, dok je Josip Batinić dodao 15. U splitskom sastavu Tyrell Nelson je dao 18 koševa uz šest skokova, a Mate Kalajžić 19 koševa.

Ranije tijekom nedjelje u ovom kolu košarkaši Furnira svladali su na domaćem parketu Šibenku 76:74. S 21 poenom Paponja je bio prvi strijelac u pobjedničkom sastavu, dok je Matej Bošnjak uz 10 koševa imao 12 skokova i četiri asistencije. U utorak će posljednju utakmicu ovog kola odigrati Zadar i Cibona.