ŠIBENIK je u prvom kolu SuperSport HNL-a na Šubićevcu ugostio Rijeku. Bila je to treća utakmica u novoj sezoni nakon što je Dinamo jučer pobijedio Lokomotivu, a Osijek u današnjem ranijem terminu Goricu. Rezultat utakmice Šibenika i Rijeka bio je 1:0 za Riječane.

U prvom poluvremenu valja izdvojiti japanskog veznjaka Araija, koji je gostujućem sastavu trenerskog dvojca Fausta Budicina i Dragana Tadića stvarao probleme na lijevoj strani, ali nije uspio napraviti ništa konkretno pred golom Labrovića. Gosti su blago dominirali u posjedu te uvjerljivo u poluprilikama.

Za maleno uzbuđenje u 35. minuti zaslužan je Čop. Napadač Dinama na posudbi u Šibeniku, na čijoj je klupi trener Damir Čanadi, škaricama je pokušao pucati ili ubaciti u peterac. Lopta nije došla ni do koga u narančastom dresu, već je izbijena u korner. Na poluvrijeme se otišlo s nulom na semaforu.

Halilović ušao, a Rijeka ubrzo povela

U drugih 45 minuta ušlo se novom akrobacijom Čopa. Primio je loptu u još težoj situaciji, praktički izvan terena, no to ga nije spriječilo da škaricama uputi udarac i zatrese vanjski dio mreže. Šibenik se probudio, ofenzivno prvenstveno preko Čopa.

Ipak, stvarnu priliku dočekali smo u 58. minuti. Ampem je briljantno primio loptu prsima i proigrao Vučkića. Napadač Rijeke gađao je suprotni kut, u čemu ga je spriječio golman domaćina Rogić. U 71. minuti u igru je ušao Halilović, najzvučnije novo ime Rijeke pristiglo u ljetnom prijelaznom roku.

Svega tri minute kasnije njegova je momčad povela. Jedan od najvećih talenata hrvatskog nogometa proslijedio je loptu na desnu stranu do Ampema. On se namjestio, ubacio i krasno pronašao Obregona na drugoj stativi. Snažni napadač glavom je zabio za vodstvo i, pokazat će se, konačni rezultat.

Odlična utakmica Čopa, ali bez gola

Blizu izjednačenja Šibenik je bio u 83. minuti. Salamon je dubinskom loptom uposlio Čopa. S Pavlovićem na leđima, iz teške situacije, Čop je pucao i pogodio stativu. Čop je odigrao odličnu utakmicu, ali Šibenik je ostao bez gola, odnosno doživio je poraz.