SLAVEN BELUPO pobijedio je Rijeku 1:0 na gostovanju u petom kolu SuperSport HNL-a. Jedini pogodak na utakmici zabio je Ante Crnac u 70. minuti. Rijeci je ovo drugi poraz zaredom u prvenstvu, u prošlom kolu izgubili su od Lokomotive 3:1. Slaven je s ova tri boda skočio na drugo mjesto ljestvice.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama. Zoran Kvržić uputio je jedini udarac Slavena u okvir gola Rijeke u 34. minuti. Bio je to lak posao za Labrovića. Najaktivniji kod Rijeke bio je Francuz Nais Djouahra. Najbolju je priliku propustio u 39. minuti.

Frigan je prošao po desnoj strani, odigrao mu je Bušnja lijepo petom te je ubacio u sredinu, gdje je Djouahra bio nečuvan. Pucao je s deset metara, a Tepšić je odlično blokirao njegov pokušaj. Inače, Bušnja je ušao u 38. minuti umjesto Princea Ampema, koji se ozlijedio.

Crnac odlično pogodio za pobjedu Slavena

Liber je na početku drugog poluvremena zamijenio Halilovića i odmah stvorio priliku. Ofenzivni veznjak Rijeke je dobio loptu na sedam metara od gola, lažnjakom je povalio Božića i pucao, ali Marković je obranio njegov pokušaj.

U 70. je minuti Ante Crnac zabio odličan gol za vodstvo Slavena na Rujevici. Napadač Slavena ušao je s desnog krila na lijevu nogu, pucao je, a lopta je završila u kutu Labrovićeve mreže. Rijeka se nakon primljenog gola probudila, ubacio je Tadić u igru iskusnog Vrančića, koji se odmah našao u odličnoj prilici. Pucao je s deset metara, no Marković je ponovo obranio.

Na kraju je Slaven mogao i udvostručiti vodstvo. Crnac je bio u odličnoj prilici nakon kontre, ali je pogodio gredu. U sljedećem kolu Rijeka ide na gostovanje kod Istre, dok Slaven kod kuće čeka Goricu.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr