NAKON što su u prošlom kolu protiv Espanyola pobjedom osigurali naslov španjolskih prvaka, nogometaši Barcelone došli su pred svoje navijače na utakmicu protiv Real Sociedada. Špalir koji su gosti priredili za prvaka bio je i jedini poklon koji su Barcini igrači od suparnika dobili, nakon 90 minuta na Camp Nouu slavili su gosti 2:1.

U utakmici bez značaja za prvake, ali bitnoj za Real Sociedad koji hvata Ligu prvaka, golove za pobjedu gostiju postigli su Mikel Merino u petoj i Alexander Sorloth u 71. minuti. Ta dva gola značila su i da je Barcelona primila jednak broj golova u subotnjoj utakmici kao i u 17. prethodnih ligaških pred svojim navijačima. Značila je i prvi domaći ligaški poraz Barcelone od Real Sociedada nakon 32 godine.

Sorloth je, pak, postao prvi igrač Real Sociedada u ovom tisućljeću koji je na Camp Nou zabio i asistirao u istoj utakmici. Za konačnih 2:1 zabio je Robert Lewandowski u 90. minuti.