U POSLJEDNJEM susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na gostovanju s 2:1 pobijedila Empoli, u čijem dresu je zaigrao hrvatski nogometaš Marko Pjaca.

Roma je povela u 17. minuti spektakularnim golom Paula Dybale, no Empoli je uspio izjednačiti u 43. minuti preko Filippa Bandinellija, kojem je asistirao bivši igrač zagrebačkog Dinama Petar Stojanović. Gosti su stigli do nove prednosti u 71. minuti, Dybala je ubacio, a Tammy Abraham pogodio za 2:1. Momčad Josea Mourinha je sve mogla razriješiti u 80. minuti, no Lorenzo Pellegrini nije realizirao kazneni udarac, pogodivši vratnicu.

Domaćin je mogao kazniti Romu u 84. minuti, no Akpa Akpro je pogodio vratnicu. Samo tri minute kasnije napadač iz Obale Bjelokosti je zaradio crveni karton zbog opasne igre. Za Empoli je do 63. minute igrao Marko Pjaca.

Na ljestvici vode Napoli, Atalanta i Milan s po 14 bodova, dok Udinese i Roma imaju po 13 bodova. Empoli je ostao na 16. mjestu s četiri boda i još uvijek je bez pobjede. Na začelju je Monza s jednim bodom.