Aktualni engleski nogometni prvaci, igrači Manchester Cityja u prvoj su utakmici 29. kola Premier lige na svom stadionu uvjerljivo svladali Liverpool sa 4-1 (1-1).

Iako je City imao dominaciju od samoga početka susreta, prvi gol postigli su gosti. Jota je u 17. minuti izbjegao zaleđe, ušao u kazneni prostor gdje je odlično zagradio loptu i omogućio Salahu da dotrči iz drugog plana i preciznim udarcem zatrese mrežu. No, prednost Liverpoola trajala je tek 10-ak minuta, u 27. minuti domaći su izveli preciznu akciju u kojoj su dodavanja izmjenjivali MahrezGundogan Grealish, a engleski je reprezentativac potom uputio oštar prizemni centaršut u srce kaznenog prostora gdje je natrčao Alvarez i poravnao na 1-1.

Pep Guardiola je malo pretjerao u slavlju pogotka, pogotovo što je to radio ispred igrača Liverpoola, a kasnije se zbog toga morao i ispričavati na press konferenciji.

Sporno rukovanje

Dok je Kostas Tsimikas ignorirao Guardiolu, veznjak Liverpoola Arthur Melo snimljen je kako se rukuje s Guardiolom dok je Španjolac slavio Alvarezov gol.

Brazilski veznjak, koji je ove sezone na posudbi iz Juventusa, rukovao se s trenerom Cityja i čini se da se i nasmijao, što je razljutilo navijače Liverpoola.

Pitanje pobjednika riješeno je početkom drugog poluvremena kada je City s dva gola izgradio prednost od 3-1. Nakon samo 53 sekunde igre u nastavku domaći su poveli, Mahrez je provio desni bok i ubacio loptu u kazneni prostor gdje je natrčao De Bruyne koji je pogodio za 2-1. U 53. minuti već je bilo 3-1, Alvarezov udarac sa 10-ak metara blokorao je AlexanderArnold, ali je odbio loptu samo do Gundogana koji je pogodio uz desnu vratnicu nemoćnog Allisona. Konačni rezultat postavio je Grealish nakon duplog pasa s DeBruyneom u 74. minuti.

Source: net.hr