Rukometna natjecanja polako se vračaju svojim uobičajenim obavezama, a to znači i početak Paket 24 Premijer lige. Najviši rang hrvatskog rukometa počeo je ovaj vikend u kojem su uglavnom slavili favoriti, a jedan se igrač posebno istaknuo.

PPD ZAGREB – KTC

Ovogodišnju Paket 24 Premjer ligu otvorili su PPD Zagreb i novi prvoligaš iz Križevaca, KTC. Momčad KTC-a već dugo slovi za jednu od najboljih ekipa drugog ranga hrvatskog rukometa, a prošle sezone napravili su iskorak i ušli u najviši rang. U svojoj premijeri u Paket 24 Premijer ligi pokazali su da nisu samo u prolazu i da će ih se svašta pitati ove godine. Namučili su momčad Zagreba i PPD je slavio rezultatom 32:25. Kod Zagreba se čak 12 igrača upisalo u strijelce, a najbolji su bili Milan Milić, Paolo Kraljević i Gabriel Buvinić s četiri gola. Kod gostiju iz Križevaca se istaknuo Matija Peraica s sedam golova, dok je Marko Jurakić zabio pet golova iz pet pokušaja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

GORICA – KAŠTELA

Gorica se u prvom kolu također susrela s novim prvoligašem. Momčad iz Ribola Kaštela ušla je u Premijer ligu iz prve lige jug i tako osigurala neugodno gostovanje za sve momčadi Premijer lige. Ova utakmica uvjerljivo nosi titulu utakmice kola jer je bila neizvjesna do samog kraja. Igralo se gol za gol gotovo čitav susret, ali iskustvo Goričana ipak je presudilo ovaj susret. Gol za konačnih 31:29 zabio je Jakov Dujić. Momčad Ribole nije uspjela okrenuti rezultat u manje od minutu i pol i tako s prvog gostovanja odlazi bez bodova. Najbolji u redovima Gorice bio je Juro Čakarić s osam golova, a pratio ga je desni vanjski Matej Svržnjak s pet golova. Kod momčadi Ribole najbolji je bio Nikola Kaštelan sa sedam golova, dok je Dominik Radina postigao šest golova.

Upravo se čita

NEXE – METKOVIĆ

Momčad iz Našica također je ugostila novog premijerligaša. Rukometaši iz Metkovića imali su vrlo nezahvalan zadatak na povratku najviši rang. Našičani su upisali najuvjerljiviju pobjedu u prvom kolu i slavili rezultatom 43:20. Od početak utakmice preuzeli su inicijativu i pokazali da će u svaku utakmicu ulaziti maksimalno fokusirano. Kod Našičana se jednako kao i kod PPD Zagreba u strijelce upisalo 12 igrača, a istaknuli bi Marina Jelinića i Fahrudina Melića koji su postigli šest golova. Kod Metkovića najbolji je bio Hrvoje Batinović s pet pogodaka.

POREČ – MOSLAVINA

Momčad iz Poreča u svojoj je dvorani dočekale goste iz Kutine i pokazala kako će ove godine ponovno pretendirati na sam vrh tablice. Bez puno problema slavili su protiv Moslavine rezultatom 34:26 i tako pokazali da će Veli Jože ponovno biti teško osvojiva utvrda za sve momčadi. Moslavina je držala priključak gotovo 35 minuta, ali napad Poreča izgledao je fantastično i bilo je pitanje trenutka kada će se domaćin odvojiti. Najbolji u redovima Poreča bio je Matija Rađaković s osam golova, dok je Arman Ikanović postigao sedam. Kod Moslavine najbolji je bio Marko Mihaljević koji je zabio devet komada.

VARAŽDIN – RUDAR

Varaždin je slavio u vrlo zanimljivoj utakmici protiv momčadi Rudara. Varaždin je lovio zaostatak gotovo čitavo poluvrijeme u kojem su gosti iz Samobora kontrolirali utakmicu. Krajem prvog poluvremena Varaždin dolazi u vodstvo kojeg nije ispuštao do samog kraja i utakmica odlazi na stranu domaćina rezultatom 36:29. Ova utakmica donijela nam je i igrača ovog kola, a to je Fabijan Grubišić koji je postigao nevjerojatnih 16 golova iz 17 pokušaja.

Grubišić je pokazao da mu je treniranje s PPD Zagrebom donijelo mnogo toga i zasigurno će ove sezone, ako ga ozljede zaobiđu, biti ponajbolji igrač lige. Pratio ga je Petar Sklepić koji je postigao sedam golova. Kod Rudara najbolji je bio Vid Starčević sa šest golova.

BJELOVAR – TROGIR

Još jednu zanimljivu utakmicu s puno preokreta odigrali su Bjelovar i Trogir. Trogir je vodio gotovo cijelu utakmicu i u zadnjih deset minuta ušao s prednošću od dva gola. Ekipa Bjelovara odigrala je sjajnu završnicu i uz pomoć raspoloženog Grizelja došla do važne pobjede. Najbolji pojedinac u redovima Bjelovara bio je Domagoj Grizelj s pet golova, a jednako toliko puta su zabijali Mateo Lukačec i Vanja Šehić. Kod Trogirana najbolji je bio Marin Babić koji je postigao 11 golova.

DUBRAVA – ZAMET

Mlada ekipa Dubrave odigrala je napetu utakmicu protiv Zameta. Prvo poluvrijeme igralo se gol za gol, a u drugom smo gledali pravi spektakl. Dubrava je naime u posljednjih sedam minuta ušla s rezultatom 30:24. Šest golova prednosti činilo se neuhvativo za momčad iz Zameta. Ipak, Zamet ulazi u sjajnu seriju i dolazi do rezultata 31:29 minutu i pol prije kraja. Mladi hrvatski reprezentativac Marin Lisac uspio je izboriti sedmerac kojeg je realizirao njegov suigrač iz reprezentacije Ivan Barbić i osigurao Dubravi dva boda na otvaranju sezone. Najbolji u redovima Dubrave bili su juniorski reprezentativac Ivan Barbić s osam golova i kadetski reprezentativac Karlo Jurić sa šest golova. Kod Zameta se istaknuo Damir Vučko koji je šutirao devet od devet.

SESVETE – OSIJEK

Sesvečani su u dvorani u Jelkovcu dočekali momčad iz Osijeka. Ove dvije momčadi susreli su se prošle sezone u četvrtfinalu kupa u kojem je ekipa Sesveta slavila golom u posljednjim sekundama utakmice. Ovoga puta Sesvečani nisu dopustili nikakvo iznenađenje i rutinski su slavili protiv novog prvoligaša. Sesvete je kontroliralo utakmicu od početka do kraja i pokazali su kako i ove godine pucaju na sam vrh tablice. Sjajan je kod Sesvečana bio Ivan Dumenčić koji je postigao osam golova, a pratili su ga Nikola Finek i Patrik Hršak sa šest golova. Kod Osijeka je najbolji bio David Čičak koji je postigao sedam golova.

Source: rtl.hr