U UTAKMICI 10. kola Eurolige i s velikim brojem koševa madridski Real je pred svojim navijačima pobijedio Partizan 105:97. Nevjerojatno napadački učinkovita bila je prva četvrtina koja je završila 40:32 za beogradsku momčad. I kasnije su napadi dominirali u odnosu na obrane, ali je bolje zaigrao Real i na kraju upisao sedmu pobjedu sezone.

Najbolji je kod Reala bio iskusni Sergio Llull s 20 poena uz 4/7 za tri poena. Među najboljima kod Madriđana bio je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja koji je za 19 minuta postigao 15 poena. Za dva poena je gađao 1/2, za tri 3/5 te s linije slobodnih bacanja 4-4. Imao je četiri skoka te po jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SJAJNOG HEZONJU

Zvezda u drami do pobjede

Fenerbahče, najbolja momčad trenutačno u Euroligi, svladala je Olimpiju u Milanu 82: 72. Za talijansku momčad to je bio šesti poraz u nizu. Goste je do novog slavlja vodio Nigel Hayes-Davis koji je ubacio 22 poena uz pet skokova i tri ukradene lopte.

Treću pobjedu u nizu ostvarila je Crvena zvezda koja je i treći put u nizu dobila dramatičnu završnicu, ovaj put sa 69:68 u Beogradu protiv Maccabija. Nemanja Nedović je ubacio 12, a Hassan Martin 11 uz šest skokova za domaćina. Na drugoj strani odličnu je utakmicu odigrao Lorenzo Brown koji je ubacio 23 poena, a imao je šest skokova i sedam asistencija.