SRBIJA je napravila ogroman korak prema plasmanu na SP iduće godine u košarci. Srbija je u Istanbulu u ključnoj utakmici pobijedila Tursku 79:72 i prestigla je na ljestvici te je sad četvrta s dobrim izgledima da do kraja kvalifikacija dohvati ključno treće mjesto. Srbija je prije par dana najprije pobijedila Grčku, a večeras je pred 16 tisuća nabrijanih turskih navijača u dramatičnoj završnici ostvarila zlata vrijednu pobjedu.

Nakon prvog poluvremena izgledalo je da je sve gotovo. Srbija je imala nevjerojatnih 19 poena razlike. Prvu četvrtinu je Srbija dobila 16:11, a drugu 21:17. Turci su se velikom serijom početkom treće četvrtine vratili u igru, prepolovili su prednost gostiju i u zadnju četvrtinu su ušli s dostižnom razlikom.

Turci su bolje počeli i posljednji period igre i stigli su na samo -4 (65:69) u petoj minuti zadnje četvrtine. Drama je bila na vrhuncu tri minute prije kraja kad su Turci izjednačili rezultat na 71:71. Ipak, Srbija je uspjela u samoj završnici otići na 79:72 i zaključiti utakmicu.

Ispred Srbije su sad Latvija s omjerom 6-1, Grčka s 4-2. Belgija i Srbija su sad na 3-3. Prve tri reprezentacije idu na Mundobasket. Podsjetimo, Srbija je bez pomoći Nikole Jokića, Vase Micića i još nekih važnih igrača odigrala očajan prvi dio kvalifikacija i nastup na SP-u joj je opasno visio, ali nakon pobjeda protiv Grčke i Turske Srbija se vratila u igru na velika vrata.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr