Rukometaši PPD Zagreba prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja regionalne SEHA lige, oni su u prvom polufinalnom dvoboju završnog turnira u Zadru svladali Nexe s 32-26. Ivan Čupić sa sedam i Timur Dibirov sa šest golova predvodili su Zagreb, dok su Aleksandar Bakić, Marin Jelinić, Tomislav Severec i Luka Moslavac bili četverostruki strijelci za Nexe.

Susret dva najbolja hrvatska kluba bio je neizvjestan samo tijekom prvih 12 minuta kada je rezultat bio 6-6. Uslijedila je velika serija Zagreba od 7-1 u kojoj je veliku ulogu imao vratar Dino Slavić koji je vezao nekoliko obrana. U nastavku susreta Našičani su se u par navrata uspjeli približiti na četiri gola razlike (18-14, 23-19), no Zagrepčani su svaki put odgovarali svojim serijama i ponovno odvodili utakmicu u mirne vode.

PPD Zagreb će tako u nedjelju od 19 sati igrati finale protiv pobjednika susreta između branitelja naslova mađarskog Veszprema i makedonskog Pelistera. Oni će igrati od 20.30 sati, dok će Nexe također u nedjelju, ali od 16.30 sati igrati za treće mjesto protiv poraženog iz dvoboja Veszprem – Pelister. PPD Zagreb je do sada jednom osvojio SEHA ligu, još 2013. godine, dok je gubio finala 2018., 2019. i 2021.

KRAJ

RK Nexe 26-32 PPD Zagreb

60′ Zadnji i oproštajni pogodak Bakića za Nexeov put u SEHA Ligi koji završava ovim istekom vremena. Zagreb je izborio finale natjecanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

59′ Završne upute za Zagreb na timeoutu

58′ Bombaa!! Severec je bacio loptu preko cijelog terena i pogodio prazan gol Zagreba

Upravo se čita

56′ Prvi promašaj iz sedmerca, Dibirov nije uspio savladati Nexeovog vratara

55′ Bakić je uspio zabiti iz jako teškog kuta

54′ Nema promašenih sedmeraca na susretu, Mileta zabija za Nexe

51′ Zadnje upute pred kraj susreta, timeout za Nexe

47′ Nexe imao dva igrača manje u polju i izgubio loptu, Srna nije imao težak zadatal budući da su vrata bila prazna

46′ Dibirov koristi priliku i zabija sedmerac

45′ Klis je napravio sedmerac kojeg je Melić realizirao

41′ Zagreb zove timeout zbog mini serije našičana

41′ Nexe zabija dva brza pogotka iz kontri, Melić i Jelinić su pogodili

38′ Izgubljena lopta Našičana, Čupić je samo ostavio loptu za Dibirova koji nije imao težak zadatak

35′ Hladan Čupić realizira svoj treći sedmerac na susretu nakon što je Dibirov iznudio najstrožu kaznu

34′ Gledamo brz i atraktivan rukomet, Moslavec ekspresno zabija za Nexe

33′ Ufff, kakva bomba Klisa koji nije imao milosti prema protivniku

32′ Nakon što je Moslavec zabio, na drugoj strani odgovara Dibirov koji vraća razliku na plus pet

31′ Počelo je drugo poluvrijeme, lopta je za Nexe

30′ Poluvrijeme u Zadru, efikasniji Zagreb odlazi zadovoljniji na odmor

30′ Proigravanje na crtu i pogodak Račića koji je smanjio rezultat na 11-16

26′ Bakić zabija i tjera Zagreb na prvi timeout

25′ Nezaustavljivi Čupić kažnjava Gromove, realizira sedmerac za velikih plus šest

24′ Bakić pogađa na asistenciju Severeca

22′ Severec odmah ekspresno smanuje zaostatak na minus četiri udarcem izvana u doljnji lijevi kut

21′ Ovo ne izgleda dobro za Nexe, nakon oduzete lopte Čupić pogađa za plus pet

20′ Otvorio se prostor za Čupića na desnom krilu, no Kuzmanović ga je pročitao

19′ Prvi timeout na susretu je zatražio trener Nexea

18′ Musa se lijepo izborio za udarac na šest metara od gola i plasirao loptu iza vratara, Zagreb vodi četiri razlike

15′ Sršen je dobro pucao u kut, no nije uspio zabiti s devet metara

13′ Čupić je realizirao sedmerac i vratio Zagreb u vodstvo

8′ Sršenov pogodak za prvo vodstvo Nexea

2′ Klis je prvi strijelac na susretu Zagreb vodi

1′ Počela je utakmica

—————————-

PPD Zagreb i Nexe sukobit će se u polufinalu SEHA lige u Zadru od 18 sati. Najveći hrvatski rukometni derbi bit će prvi ovosezonski susret ove dvije momčadi. Jedna i druga momčad polufinale su izborile u dramatičnim utakmicama. PPD Zagreb je golom u posljednjim sekundama slavio protiv Vojvodine, dok je Nexe tek nakon sedmeraca slavio protiv Vardara.

PPD Zagreb u sezoni ulazi u izmijenjenom sastavu. Doveli su nekoliko velikih pojačanja,a prvo ime je zasigurno legendarno lijevo krilo Timur Dibirov. Zagreb ima sjajan mix mladosti i iskustva. Nexe s druge strane nije puno mijenjao momčad. Otišao im je Halil Jaganjac, a došao je Ivan Sršen.

Source: rtl.hr