Našički Nexe na gostovanju kod poljskog KS Azoty Pulawy je poražen s 32:26 u 2. pretkolu EHF Europske lige te će hrvatskom doprvaku trebati pravo čudo u uzvratu kako bi prošli dalje.

Našička momčad ušla je solidno u utakmicu te su držali priključak u prvih dvadesetak minuta no tada trećeplasirana momčad poljskog prvenstva dodaje gas i stvara osjetniju prednost na krilima Ivana Burzaka i Kamila Koniecznyja te na odmor odlazi s 16:12.

Jedva izbjegli još teže stradanje

U drugom dijelu razvoj na terenu je sugerirao kako će Nexe teško do pozitivnog rezultata. Poljaci su se u prvih pet minuta nastavka othrvali naletima Našičana da bi u 40. minuti susreta imali šest, a u 50. čak devet pogodaka prednosti. Hrvatskom predstavniku je prijetio potop no Gromovi su se malo sabrali i predvođeni Fahrudinom Melićem uz pomoć Ivana Sršena do kraja sveli zaostatak na koliko-toliko prihvatljivih šest golova zaostatka.

Najbolji u redovima Nexea su bili Fahrudin Melić sa sedam te Ivan Sršen i Janko Kević sa šest odnosno pet pogodaka. Kod Azotyja po pet pogodaka su zabili Przybylski, Marciniak i Janikowski.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Uzvrat u Našicama je na rasporedu u utorak 4. listopada. Podsjetimo, prošle sezone Nexe je u EHF Europa ligi ostvario povijesni uspjeh plasiravši se na Final Four.

Source: rtl.hr