Hrvatska rukometna reprezentacija do 20 godina tijesnim porazom 21:23 protiv velikih rivala, Francuza otvorila je Europsko prvenstvo koje se igra u Portugalu od 7. do 17. srpnja. Mladi Kauboji su bolje ušli u utakmicu te su na poluvremenu vodili 12:10 no Francuzi su bili bolji u nastavku te su uspjeli preokrenuti utakmicu i naposljetku pobijediti.

Hrvatskoj nije pomogla ni briljantna partija Dominika Kuzmanovića koji je upisao čak 14 obrana te je proglašen najboljim igračem susreta. Najbolji strijelac u redovima naše reprezentacije je bio Petar Lulić sa sedam pogodaka

U drugom susretu skupine, Švedska je uvjerljivo, s čak 12 pogodaka prednosti pobijedila Crnu Goru. Skandinavci su se odlijepili već u prvom dijelu na pet pogodaka prednosti, a do kraja je njihova dominacija samo rasla.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hrvatska već danas igra drugi susret u skupini te ima priliku za popravni protiv Crnogoraca. Dvoboj je na rasporedu od 18 sati.
Za kraj treba istaknuti i jedan raritet.

Naime, Farski Otoci su iznenadili Dansku s 33:32. Njima je to prva pobjeda u povijesti u bilo kojem sportu protiv Danaca.