ODIGRANI su prvi susreti trećeg pretkola Europa lige. Olympiakos je u Pireju odigrao 1:1 sa Slovanom iz Bratislave. Grčki prvak je u drugom pretkolu Lige prvaka iznenađujuće ispao od Maccabi Haife ukupnim rezultatom 5:1, a lošu predstavu pokazao je i u prvom susretu protiv slovačkog sastava. Gosti su poveli u 63. minuti golom Andrea Greena, a izjednačio je Youssef El Arabi u 87. minuti. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije nastupio za grčki sastav.

Maribor je kod kuće izgubio od HJK Helsinkija 2:0. David Browne je u 47. minuti doveo finski sastav u vodstvo, a konačni rezultat postavio je Bojan Radulović u 64. minuti. Roko Baturina je odigrao cijeli susret za Maribor, Ivan Brnić je izašao u 65., dok je Marin Laušić ušao u igru u 76. minuti.

Malmo je sa 3:0 pobijedio F91 Dudelange, a strijelci za švedski sastav bili su Isac Kiese Thelin u 54., Ola Toivonen u 81. i Veljko Birmančević u 85. minuti. Gosti su od 32. minute igrali s igračem manje nakon što je Charles Morre u deset minuta dobio dva žuta kartona.

Za Dudelange je od 38. minute igrao Filip Bojić, bivši igrač Rudeša i Splita. Zurich je na gostovanju pobijedio Linfield Belfast s 2:0. Tosin Aiyegun u osmoj i Wilfried Gnonto u 64. minuti zabili su za goste za koje nije nastupio Ivan Santini.