U POSLJEDNJOJ utakmici devetog kola Supersport HNL-a Varaždin je u Kranjčevićevoj u gostima kod Lokomotive slavio s 1:2, a strijelac oba gola za goste bio je najbolji pojedinac ekipe Marija Kovačevića, Tonio Teklić. Generalno smo gledali izuzetno monotonu utakmicu, sve do velike drame u sudačkoj nadoknadi.

U prvom poluvremenu blagu inicijativu je imao Varaždin, ali velike prilike na obje strane bile su rijetke, uz puno grešaka. Teklić je u 26. minuti srušen u Lokomotivinom kaznenom prostoru, nakon čega je Cipranin Chrysovalantis Theouli, koji je danas imao HNL premijeru, pokazao na bijelu točku.

Bivši hajdukovac je iz penala silovito pogodio prečku, pa se rezultat nije mijenjao, a s 0:0 se otišlo i na poluvrijeme. U 51. minuti Teklić je postigao jedan od najboljih golova sezone. Obrana Varaždina izbacila je jednu loptu nakon slobodnjaka, a ona je došla do Teklića na desnoj strani, koji je ušao u sredinu i topovskim udarcem ljevicom s dvadesetak metara zatresao mrežu Lokomotive.

Nastavak drugog dijela nije ponudio puno, sve dok Lokomotiva sve karte nije bacila u napad. Ivan Milićević koji je ušao s klupe sjajno je nabacio iz kornera u 91. minuti, a Mateo Marić je glavom donio izjednačenje. Činilo se kao da će konačni ishod biti remi, a Teklić u 95. dobiva priliku za popravni ispit na bijeloj točki, koju koristi. Jedanaesterac je skrivio Indrit Tuci koji je igrao rukom.