BELGIJA i Nizozemska ostvarile su pobjede u susretima petog kola elitnog razreda Lige nacija, pa će njihov međusobni susret u nedjelju u Amsterdamu odlučiti o pobjedniku skupine 4. Belgija je u Bruxellesu pobijedila Wales s 2:1, dok je Nizozemska u Varšavi porazila Poljsku s 2:0.

Belgija je povela golovima Kevina de Bruynea u desetoj i Michyja Batshuayija u 37. minuti, a u nastavku susreta gosti su smanjili preko Kieffera Moorea, koji je zabio u 50. minuti. U drugom susretu Nizozemci su gostujućom pobjedom u Varšavi napravili korak bliže osvajanju skupine. Strijelci za Nizozemsku bili su Cody Gakpo u 14. i Steven Bergwijn u 60. minuti.

Uoči zadnjeg kola Nizozemska vodi s tri boda više od Belgije. U prvom međusobnom susretu Nizozemci su u Bruxellesu pobijedili Belgiju s 4:1. Poljska ima četiri boda na trećem mjestu, dok je Wales posljednji s jednim bodom.

Luksemburg skoro iznenadio Tursku

U susretu 5. kola skupine 1 Lige C Turska je u Istanbulu odigrala 3:3 s Luksemburgom i tako osigurala plasman u viši rang. Turska je u prva četiri kola ostvarila četiri pobjede uz gol-razliku 14:0, no Luksemburg je triput vodio u Istanbulu. Gosti su imali 1:0, 2:1 i 3:2, no domaćin se svaki put vratio.

Za Tursku su zabili Cengiz Under i Ismael Yuksek, dok je Maxime Chanot postigao autogol. Strijelci za goste bili su Marvin Martins, Daniel Sinani i Rodrigues. Uoči zadnjeg kola Turska vodi s 13 bodova, pet više od Luksemburga.