KOŠARKAŠI Splita poraženi su u Beogradu u utakmici 23. kola ABA lige od Mege 90:85 (23:20, 21:20, 26:26, 21:18). Najbolji strijelac Splita bio je Tyrell Nelson s 19 poena i šest skokova, Lewis Sullivan je ubacio 13 koševa, kao i Josip Jukić. U redovima Mege najbolji je bio s 19 poena Matej Rudan, a po 14 su dodali Danko Branković i Malcolm Cazalon.

Rezultat je većem dijelu utakmice bio izjednačen, a nešto više od tri minute prije kraja Rudan je zabio tricu za vodstvo Mege 85:81. Nelson je smanjio na 85:83 dvije i pol minute do kraja, a Mavra pogodio jedno slobodno bacanje 1:23 do kraja za 85:84. No, minutu do kraja Rudan opet odvodi Megu na tri razlike (87:84).

Splitov 14. poraz

Kalajžić je nakon prekršaja realizirao jedno od dva slobodna bacanja za 87:85, ali na Đurišiću su napravljena dva prekršaja i on je do kraja utakmice zabio tri od ukupno četiri slobodna bacanja za konačan rezultat i za pobjedu Mege.

Nakon 23 odigrane utakmice Mega je na šestom mjestu s 35 bodova i omjerom pobjeda i poraza 12-11. Split je na devetom mjestu s devet pobjeda i 14 poraza. Od ostalih hrvatskih klubova, Zadar je u petak kod kuće izgubio od Igokee 68:67 i sedmi je s 10-13, a Cibona (8-14) u ponedjeljak u 18 sati dočekuje FMP.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr