HRVATSKA košarkaška reprezentacija izgubila je u subotu u Celju od Slovenije 94:88. Bila joj je to posljednja pripremna utakmica uoči pretkvalifikacija za EP 2025., koje igra 25. kolovoza u Poljskoj i tri dana kasnije u Opatiji protiv Švicarske, te Eurobasketa koji počinje 1. rujna.

Iako je Hrvatska igrala najbolju obranu u dosadašnjim pripremama, popustila je u trećoj četvrtini u kojoj je Slovenija na krilima kapetana Gorana Dragića zaostatak od pet poena pretvorila u istu toliku prednost. U posljednjoj četvrtini Slovenija je imala dvoznamenkastu prednost (87:76), a Hrvatska se u posljednjoj minuti približila na minus četiri, ali dalje nije išlo.

Mulaomerović: Podigli smo se za još jedan nivo

“Ne možemo biti nezadovoljni večeras protiv ove jake Slovenije. Vodili smo dobre dvije četvrtine, a onda je došlo do pada koncentracije u trećoj. Bilo je puno grešaka u obrani, posebno na Dragiću koji je za 16 minuta dao 19 poena. Podbacili smo u defenzivnoj tranziciji i obrambenom skoku.

Dodatno nemam dečkima što zamjeriti jer smo odigrali dobru utakmicu, bilo je tu dosta dobrih stvari, a neke još moramo popraviti. Mislim da smo se ovom utakmicom podigli za još jedan nivo i čekamo utakmicu s Poljskom u pozitivnom raspoloženju”, prokomentirao je izbornik Damir Mulaomerović.

Zubac: Idemo u pravom smjeru

Dario Šarić bio je najbolji hrvatski strijelac s 15 poena, a po 13 su postigli Jaleen Smith i Ivica Zubac, koji je ostao optimist nakon poraza od branitelja naslova europskog prvaka.

“Dobro smo ušli u utakmicu, držali smo se plana i defenzivno dobro odigrali prvo poluvrijeme. Dogodio se taj pad u trećoj četvrtini. Moramo izaći više fokusirani nakon poluvremena, moramo popraviti taj radni dio, defenzivnu tranziciju, bolje pričati, bolje se mečirati i popraviti obrambeni skok. Imamo još par dana za rad, idemo u pravom smjeru, bolji smo iz dana u dan. Spremni smo i svi smo, hvala Bogu, zdravi i mislim da imamo jako dobre šanse u sljedećim utakmicama”, rekao je Zubac.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr