Rukometaši PPD Zagreba izborili su plasman na završnom turniru regionalne SEHA lige, koji će se igrati u Zadru od 2. do 4. rujna, dramatičnom 24-23 (16-12) pobjedi protiv Vojvodine u Novom Sadu u četvrfinalu.

Pobjednički pogodak postigao je Zvonimir Srna šest sekundi prije isteka vremena, a potom je još i Luka Lovre Klarica uspio blokirati pokušaj domaćih da sa sredine igrališta pogode prazan gol za poravnanje.

Hrvatski je prvak kontrolirao rezultat gotovo čitavim tijekom susreta, već je sredinom prvog poluvremena poveo sa 9-5 te držao četiri do pet pogodaka prednosti do odlaska na odmor. No, lošim ulaskom u nastavak PPD Zagreb je dopustio Vojvodini povratak u susret pa je 15 minuta prije kraja došlo do poravnanja na 19-19. Imali su domaći i napad za vodstvo, ali zagrebaši su pogocima iskusnih Čupića i Dibirova iz protunapada poveli sa 21-19.

Pet minuta prije kraja Zagreb je vodio sa 23-20 i činilo se kako ima utamicu pod kontrolom, ali Vojvodina se još jednom vratila u susret i golom Milenkovića izjednačila na 23-23 16 sekundi prije isteka vremena. Tada je trener Zagreba Ivica Obrvan pozvao “time-out” i “nacrtao”pobjedničku akciju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ivan Čupić sa šest i Zvonimir Srna s pet golova bili su najefikasniji u sastavu PPD Zagreba, dok su Miloš Grozdanić i Baris Puhovski postigli po četiri pogotka za Vojvodinu.

PPD Zagreb će u polufinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Vardar – Nexe koji je na programu 23. kolovoza. Plasman na završni turnir ranije je osigurao i Veszprem koji će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Pelister – Meškov

Upravo se čita

UŽIVO

HC SLANA BARA

VOJVODINA – PPD ZAGREB 23:24

60′ KRAAAAAAJ, kakva završnica u Vojvodini. Srna je pogodio za vodstvo, a zatim je Klarica požrtvovno blokirao udarac prema praznim vratima. Zagreb je izborio plasman na Final4

60′ GOOOOL, Zabiili su Vojvođani i Zagrebu je ostalo 16 sekundi do kraja da pokuša doći do pobjede

60′ Obranio se Zagreb, lopta se odbila Vojvodini i pola minute do kraja Vojvodina ima napad za izjednačenje.

59′ Dibirov je promašio i Vojvodina ima napad zaizjednačenje u posljednjoj minuti

51′ Ćupić realizira važan udarac. Sirotić mu je asistirao, a proslavljeni reprezentativac zabio za prednost od dva razlike.

44‘ Grozdanić realizira sedmerac i Vojvodina je izjednačila

37′ Vojvodina se približila Zagrebu na samo jedan pogodak zaostatka. Zagreb nema rješenje u napadu

33′ Prvi gol u drugom poluvremenu zabija Vojvodina, no Zagreb odmah vrača prednost

31′ Počelo je drugo poluvrijeme u Vojvodini

30′ Poluvrijeme u Vojvodini. Zagreb je kvalitetnija momčad na oba kraja terena i kontrolira cijelu utakmicu.

27′ Slavić sjajno brani, Dibirov je istrčao kontru i zabio za 11:16

18‘ Jakov Gojun zabija svoj prvi pogodak i odvodi Zagreb na visokih pet razlike prednosti nad Vojvodinom

15′ Dibirov postiže svoj drugi gol u dresu Zagreba i podiže prednost.

11′ Ćupić pogađa iz sedmerca i ponovno vraća Zagreb u prednost

5′ Brzo se vratila Vojvodina. Zabili su tri gola u dvije minute i došli do vodstva od 3:2

3′ Ponovno zabija Zagreb i Plinari imaju vodstvo od 2:0

1′ Počela je utakmica, Zagreb ima prvi napad

15:35 – Stigli su sastavi za utakmicu. PPD Zagreb u sezonu kreće bez Vuka Borozana. Za Zagreb će premijerno nastupiti Timur Dibirov.

Rukometaši PPD Zagreba će danas od 16 sati gostovati u sportskoj dvorani Slana Bara u Novom Sadu i odmjeriti snage protiv Vojvodine u četvrtfinalu SEHA Lige. To je prva službena utakmica u novoj sezoni za hrvatskog prvaka. Plinari su favoriti za prolazak u polufinale budući da protiv današnjeg suparnika, gledajući zadnjih devet godina u ovom natjecanju imaju deset pobjeda protiv srpskog predstavnika.

U rosteru trenera Ivice Obrvana više nema reprezentativca Davida Mandića, Marina Šipića i još nekolicine igrača, no ističu se i neka nova imena, prije svega Rus Timur Dibirov i Vuko Borozan koji glasi za najboljeg rukometaša Crne Gore. Igra se na jednu utakmicu, neće biti uzvrata kako bi se natjecanje što prije odigralo do kraja.

Final Four bi se trebao odigrati u Zadru između 2. i 5. rujna ove godine. Zagreb nije jedini hrvatski predstavnik u četvrtfinalu, tu je i Nexe koji će svoj susret igrati 23. kolovoza protiv Vardara i također pokušati izboriti završnicu natjecanja.

Trener PPD Zagreba Ivica Obrvan naglasio kako je otežavajuća okolnost što se igra na jednu utakmicu.

“Neobičan je termin odigravanja službene utakmice ovako rano. Pokušat ćemo biti maksimalno koncentrirani, iako nismo u optimalnom stanju jer smo tek završili s bazičnim pripremama. Imali smo vrlo mali broj treninga s loptom, a k tomu smo i nekompletni zbog ozljeda nekih igrača. Ipak, vjerujem da ćemo biti dovoljno kvalitetni, mudri i fokusirani da pobijedimo tu utakmicu i odemo u Zadar na F4 turnir. Protivnik nam je sjajna ekipa Vojvodine, koja je već deset godina prvak Srbije i koja ima konstantu i kvalitetu. Da bismo dobili ovu utakmicu moramo svi skupa biti na visokom nivou, kako igrači tako i stručni stožer. Otežavajuća je okolnost što se igra na jednu utakmicu i što smo voljom ždrijeba dobili da tu jednu utakmicu gostujemo. Međutim, na to ne možemo utjecati. Ono, pak, na što možemo i moramo utjecati jest naša izvedba. Ponavljam, trenutak nije idealan ali moramo biti na razini”, rekao je za stranice kluba.

Utakmicu je najavio i kružni napadač Jakov Gojun koji je istaknuo da je prva utakmica uvijek najteža, no da se nada prolasku u Final four.

“Neočekivan i neobičan termin. Spustili smo se s Vlašića prije pet dana doslovce i nismo navikli ovako rano u kolovozu imati službenu utakmicu. Naš cilj je otići na F4 u Zadar i stoga nam igra samo pobjeda u Novom Sadu. Sigurno da neće biti lako jer prva je utakmica uvijek najteža, ali mi smo dobro trenirali i radili i vjerujem da ćemo biti na visini zadatka. Što se tiče naše ekipe mislim da smo dobar spoj iskustva i mladosti. Čekamo još Kavčića da nam se vrati nakon ozljede, a dolazak Borozana i Dibirova veliki je plus za nas. Trebat će nam možda malo vremena da sve to posložimo i da se uigramo, ali mislim da nas očekuje jedna jako dobra sezona , poručio je kapetan Zagrebaša.

Tekstualni prijenos utakmice Vojvodina – Zagreb pratite uživo na našem portalu.

Source: rtl.hr