NIKOLA JOKIĆ odigrao je čudesnu partiju za pobjedu Denver Nuggetsa protiv LA Lakersa 131:126 u prvoj utakmici finala Zapada. Od početka do kraja ostvarivao je povijesne pothvate, rušio rekorde i postavljao ih. Za samo prvih devet minuta ostvario je čak 10 skokova, 5 asistencija i 2 blokade. Tako je postao prvi igrač u zadnjih 25 godina kojem je to uspjelo u ijednoj četvrtini utakmice NBA lige, uključujući regularnu sezonu i play-off.

Do kraja prve četvrtine imao je također povijesnih 10 poena, 12 skokova i 5 asistencija. Na poluvremenu je zabilježio i učinak za sva vremena: nevjerojatnih 19 poena, 16 skokova i 7 asistencija. Jokić je time postao prvi igrač u povijesti NBA lige koji je na poluvremenu utakmice doigravanja imao 15/15/5 u najvažnijim kategorijama.

Jokić je meč završio također epskim konačnim učinkom. Postigao je 34 koša uz šut iz igre 12/17 ili 70.6 posto, zatim 21 skokom te 14 asistencija. Tako je postao jedini igrač u povijesti NBA lige koji je na utakmici doigravanja ostvario 30/20/10 uz postotak šuta od 70 posto.

Ujedno je postao i jedini igrač s više od jedne utakmice play-offa s učinkom 30/20/10. Osim njega takav meč su odigrali velikani Wilt Chamberlain 1967. godine (37-27-11) i Kareem Abdul Jabbar tri godine kasnije (38-23-11), ali oni su to uspjeli samo jednom.