NJEMAČKA je u polufinalu Eurobasketa. Pred svojim navijačima sa 107:96 pobijedila je Grčku, uz Sloveniju najvećeg favorita natjecanja. Na poluvremenu je Grčka imala četiri poena prednosti, a onda su Nijemci treću četvrtinu otvorili s 20:1 i prednost sačuvali do kraja utakmice. U polufinalu Nijemci idu na Španjolsku, koja je ranije sa 100:90 pobijedila Finsku.

Njemačka je do pobjede protiv Grčke stigla prvenstveno zahvaljujući fantastičnom šutu za tricu. Na kraju treće četvrtine već ih je imala pogođenih 15, i to uz postotak uspješnosti od 65.

Antetokounmpo držao Grčku pa zaradio isključenje

Grčka je u prvom poluvremenu i uspijevala držati korak s Njemačkom uz također odličan vanjski šut i raspoloženog Giannisa Antetokounmpa, ali u trećoj četvrtini je napadački potpuno stala. U prvih sedam minuta tog dijela igre Grčka nije uspjela pogoditi nijedan šut iz igre, ubacila je tek jedno slobodno bacanje, dok je Njemačka pogodila četiri trice i serijom 20-1 ostvarila ključnu prednost.

Pet minuta prije kraja Njemačka je još uvijek držala sigurnih 14 poena prednosti (96:82), a tada je zbog udaranja suparnika u glavu iz igre isključen Antetokounmpo te je bilo jasno kako za Grčku nema povratka. U sljedećoj minuti Njemačka je serijom 7:0 pobjegla na 103:82 i osigurala mirnu završnicu.

Dennis Schroeder je s 26 poena i 8 asistencija predvodio Njemačku, iznenađenje je bio Andreas Obst s 19 ubačaja i šutom za tricu 5-7, 19 je dodao i Franz Wagner, dok je Daniel Theis uz 13 ubačaja imao i 16 skokova. Kod Grčke je Giannis Antetokounmpo postigao 31 poen uz 8 asistencija i 7 skokova, a Giannoulis Larentzakis je dodao 18 poena.

U srijedu su na rasporedu preostala dva četvrtfinala u kojima se sastaju Francuska – Italija i Slovenija – Poljska.