Hrvatski nogometaši odigrali su 0-0 protiv Belgije u posljednjoj utakmici u skupini F Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru i zahvaljujući teško izborenom bodu osvojili drugo mjesto koje ih u osmini finala vodi na pobjednika skupine E, što je iznenađujuće Japan, nakon što je svladao Španjolsku 2:1.

U prvih 60 minuta Hrvatska je ostavila bolji dojam i bila bliže pogotku, ali u posljednjih pola sata utakmice Belgijci su opasno prijetili, ponajviše preko Romelua Lukakua koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Sreća i dobre reakcije zadnjeg obrambenog reda, u kojem je ponovno sjajan bio Joško Gvardiol, ostavili su Hrvatsku “na životu” i među 16 najboljih reprezentacija koje će ostati u borbi za naslov svjetskog prvaka.

Poslije utakmice zavladala je euforija među Vatrenima, a kako i ne bi. Ponovno su otišli među 16 najboljih reprezentacija na svijetu.