HRVATSKA košarkaška reprezentacija će u nedjelju od 14:45 igrati protiv reprezentacije Finske u osmini finala Eurobasketa. Utakmica će se igrati u Berlinu, a pobjednik te utakmice ići će na reprezentaciju Španjolske koja je u subotu navečer pobijedila Litvu nakon produžetaka 102:94. Litva je cijelu utakmicu imala laganu prednost, a na poluvrijeme je otišla s pet poena viška (45:40).

Treća četvrtina je završila 23:23, a koncem zadnje dionice Španjolci su najprije izjednačili (78:78), a onda i poveli 80:78. U zadnjoj minuti smo gledali pravu dramu, a nakon isteka zadnje sekunde na semaforu je pisalo 83:83. Susret je otišao u produžetak. Na početku dodatnog vremena Lorenzo Brown je odigrao fenomenalnu rolu i s pet poena u nizu odveo je Furiju na +5. Kuzminskas je vratio Litvu u igru tricom, a onda je Brown zabio dva bacanja za 90:86.

Grigonis je u idućem napadu napravio korake i ozlijedio se. Sabonis je vratio malo nade Litvi, ali Brown je tricom odveo Španjolsku na +7, ali ni tada utakmica nije bila gotova.

Tricama se Litva vratila na samo -1. Na 45 sekundi do kraja Litva je imala napad na -1, ali Ignas Brazdeikis, koji je tricama držao Litvu u igri, napravio je nevjerojatnu glupost. Izgubio je loptu, a onda je napravio namjerni faul na Brownu. Tu je bio kraj ove utakmice jer je Brown bio miran s linije slobodnih bacanja. Brown je kod Furije zabio 28 poena, a najbolji kod Litve je bio Kuzminskas s 18.

Četvrtfinale će se igrati u utorak, a termin susreta još nije poznat.