MALTEŠKA Gzira United ispala je u trećem pretkolu Konferencijske lige. Time je zaustavljena njena ovosezonska europska bajka. Austrijski Wolfsberger pobijedio je na Malti 4:0 i ušao u play-off za skupine ukupnom pobjedom 4:0 nakon dvije utakmice. Za Austrijance su u prvom poluvremenu zabili Baribo (12. minuta) i Baumgartner (33. minuta), a u nastavku su pogodili Rocher (59. minuta) i Boakye (84. minuta).

Igrali i Hrvati

Gzira je u prethodnoj rundi nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacila srpski Radnički iz Niša, a prije tri godine klub s Malte šokirao je Hajduk na Poljudu u kvalifikacijama za Europa ligu. Za Gziru su danas nastupili i hrvatski internacionalci. Na vratima je bio Darijan Žarkov, u obrani Marko Ćosić, a u napadu Toni Kolega. Dario Vizinger ostao je na klupi svih 90 minuta kod gostiju.