U POSLJEDNJOJ utakmici drugog kola skupine C Eurobasketa, u kojoj igra i Hrvatska, Grčka je u Milanu pobijedila domaćina Italiju s 85:81 (23:17, 24:23, 24:17, 14:24). Grčka je do druge pobjede u isto toliko dana stigla na sličan način kao i u petak protiv Hrvatske. Vrlo rano stvorila je značajnu prednost te ju većim tijekom susreta mirno održavala. Nakon tri četvrtine bilo je 71:57 za Grčku.

Dvije minute prije kraja Tyler Dorsey pogodio je tricu za 81:71 vodstvo Grka, no u samoj završnici domaćini su stigli do prilike za izjednačenje. Italija je u trenutku zaostatka 84:81 došla do lopte, ali su pokušaji Stefana Tonuta i Simonea Fontecchija za tricu bili neprecizni.

Potom je Dorsey uhvatio skok u obrani i pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 85:81. Giannis Antetokounmpo je s 25 poena i 11 skokova predvodio Grčku, Dorsey je dodao 23 poena, dok je Fontecchio bio najbolji u sastavu Italije s 26 poena.

Grčka pobijedila Hrvatsku i Italiju

Ovom pobjedom Grčka je praktički osigurala prvo mjesto u skupini jer joj preostaju još dvoboji protiv slabijih suparnika Velike Britanije, Ukrajine i Estonije, dok je Italija na omjeru pobjeda i poraza 1:1, kao i Hrvatska. U skupini su još Ukrajina s omjerom 2:0 i Estonija s 0:2.