NAKON šokantnog poraza od BiH, Slovenija je u četvrtom kolu skupine B pobijedila domaćina Njemačku 88:80. Predvođeni čudesnim Lukom Dončićem, Slovenci su u potpunosti nadigrali domaćina i potpuno zasluženo su ostvarili treću pobjedu na turniru. Prethodne dvije u prva dva kola upisali su nad Litvancima i Mađarima.

Slovenci su već nakon prve četvrtine vodili 21:17, a u drugoj dionici su imali i maksimalnih 14 poena prednosti. U trećoj četvrtini Nijemci su napravili veliku seriju i došli su na samo dva poena zaostatka, no u zadnjoj trećini Slovenija je ubacila u brzinu više i na kraju je lagano došla do trijumfa.

Luka Dončić je odigrao čudesnu utakmicu. Ubacio je 36 poena, a imao je i 10 skokova te četiri asistencije. Goran Dragić je ubacio 16 poena, a dvocifren je još kod Slovenaca bio jedino Mike Tobey s 10 poena. U momčadi Njemačke Dennis Schroder je ubacio 19 poena, a Andreas Obst 14.

U posljednjem kolu u grupi B sutra se sastaju Francuska – Slovenija, Njemačka – Mađarska i BiH – Litva.