IAKO su LA Clippersi odigrali najgoru utakmicu sezone i kod kuće izgubili 123:96, Ivica Zubac bio je rijetka svijetla točka u njihovoj momčadi. Postigao je 13 poena (šut 5/6, slobodna bacanja 3/4) uz 15 skokova te po jednu asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu. Bez Leonarda, Georgea i Powella njihov najbolji strijelac ovaj put je bio mladi Brandon Boston s 18 poena.

Kingsi su se vratili na pobjedničke staze nakon što su prošlog mjeseca senzacionalno nanizali sedam pobjeda, nakon kojih su uslijedila tri poraza. Sad su preskočili Clipperse na ljestvici Zapada, a sinoć ih je prevodio Domantas Sabonis s 24 poena.

Dončić i Dallas tricama uništili Knickse

Luka Dončić i Dallas Mavericksi trebali su samo jednu vrhunsku četvrtinu da dođu do tek druge ovosezonske pobjede u gostima. U New Yorku su razbili Knickse 121:100 nakon što su u trećoj četvrtini zabili devet trica i dobili je 41:15.

Dončić se zaustavio na 30 poena, uz koje je upisao osam skokova, sedam asistencija, tri blokade, jednu ukradenu i pet izgubljenih lopti, a u posljednjoj četvrtini nije se ni vraćao u igru. Veliku pomoć imao je od Tima Hardawaya Jr., koji je u 28 poena ugradio osam trica. Ukupno su Mavsi zabili 24 trice, jednu manje od klupskog rekorda.

Junak večeri bio je Anfernee Simons, koji je postavio rekord karijere od 45 poena u pobjedi Portlanda kod Utah Jazza 116:111. Jerami Grant dodao je 33, a Jusuf Nurkić 15 uz 14 skokova, a domaćine je s 24 poena predvodio Jordan Clarkson.