LUKA DONČIĆ sjajno je vodio Sloveniju do pobjede nad Italijom (90:71) u Trstu, u provjeri prije ključne utakmice kvalifikacija za SP protiv Hrvatske, koja se u četvrtak igra u Ljubljani. Slovenija je na poluvremenu imala 16, a nakon treće četvrtine čak 29 koševa razlike i, da u zadnjem dijelu nije zaigrala rezervna momčad, Talijani bi doživjeli katastrofalan poraz.

Dončić je bio glavni strijelac, kreator, razigravač, asistent i sve je to radio s pola snage, ali opet nezaustavljiv za Talijane. Za 23 minute imao je 12 koševa, sedam skokova i pet asistencija. Najefektnije je bilo dodavanje kada je Dončić krenuo prema košu, oko njega su bila tri Talijana, pa je asistirao iza leđa Jakobu Čebašeku koji je pogodio tricu.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ DONČIĆEVO SJAJNO DODAVANJE IZA LEĐA

“Uzbuđen sam što sam ponovno u reprezentaciji. Počašćen sam što mogu predstavljati svoju zemlju. Pogotovo u takvoj atmosferi, odnosno u punoj dvorani, ovo je posebno lijepo. Moramo priznati da nismo igrali dobro. Rekao bih čak i loše.

U našoj igri ima još dosta rezervi. Do utakmice s Hrvatima nema puno treninga, ali navijači mogu očekivati ​​našu bolju igru” rekao je Dončić nakon utakmice. U skupini kvalifikacija za SP vodeća je Finska s omjerom 3-1, Slovenija i Švedska su na 2-2, dok je Hrvatska na 1-3.