DINAMO je u 34. kolu SuperSport HNL-a na Maksmiru s uvjerljivih 4:0 pobijedio Šibenik. Rasterećena momčad hrvatskog prvaka nije ponudila nikakve šanse posljednjeplasiranim gostima, koji su tako dva kola prije kraja ostali na dva boda zaostatka za Goricom.

Petković probio Šibenik

Prvo poluvrijeme bilo je poprilično nezanimljivo. Dinamovi nogometaši su dominirali i držali loptu u svojim nogama, ali uglavnom nisu bili opasni za gol Šibenika. Ipak, zabili su iz prve prave i zapravo jedine velike šanse koju su stvorili u prvih 45 minuta.

Josip Mišić je sjajno vidio utrčavanje Brune Petkovića, koji je izbjegao zaleđe i leđima okrenut golu glavom lijepo prebacio Rogića za vodstvo Dinama. Pritom je Petković zaradio i udarac vratara Šibenika, nakratko je ostao ležati, ali nastavio je utakmicu.

Furiozni Dinamo u drugom dijelu

U drugo poluvrijeme Dinamo je krenuo furiozno i u prvih 10 minuta riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 54. minuti Luka Ivanušec nakon prodora po lijevoj strani odličnim udarcem s nešto više od 16 metara svladao Rogića, da bi minutu kasnije Martin Baturina preciznim šutom na dodavanje Roberta Ljubičića zabio za 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Petar Bočkaj u 68. minuti, kada ga je izvrsnim dodavanjem pronašao Baturina, a Bočkaj je s pozicije lijevog beka utrčao u šesnaesterac i udarcem iz prve matirao golmana Šibenika.