GUINGAMP je u osmom kolu druge francuske lige rezultatom 6:3 na gostovanju pobijedio Metz. Osim devet golova, na utakmici je došlo do tri isključenja, pet žutih kartona i prekida od 25 minuta zbog izgreda navijača. Počelo je sjajno za domaćine. Metz je poveo već u drugoj minuti nakon autogola Vincenta Manceaua.

Međutim, pet minuta kasnije Jeremy Livolant je izjednačio iz jedanaesterca. Novi pogodak postignut je u desetoj minuti kada je Ablie Jallow zabio za 2:1, a u 16. minuti je gambijski napadač postigao i treći gol za Metz. Nakon četiri gola u prvih 16 minuta, činilo se da će domaćin lagano do bodova, no tada je krenula serija nevjerojatnih gluposti Metzovih igrača.

U 31. minuti domaći stoper Kiki Kouyate dobio je žuti karton, potom je nešto dobacio sucu i zbog toga je isključen iz igre. Guingamp je s igračem više u 45. minuti smanjio na 3:2, a pogodak je postigao Stephen Quemper.

Tri crvena kartona

Samo dvije minute kasnije crveni karton dobio je i domaći vratar Alexandre Oukidja skrivivši kazneni udarac. Gaetan Courtet je bio siguran s bijele točke za 3:3 i povratak gostiju. U 56. minuti domaća momčad je ostala i bez trećeg igrača. Zbog iznimno grubog i opasnog starta, crveni karton dobio je Jean Jacques Danley.

Utakmica je ubrzo prekinuta. Sudac Pierre Gaillouste zaustavio je igru i poslao momčadi u svlačionice. U početku nije bilo jasno što se dogodilo, no kasnije je otkriveno kako se jedan navijač popeo na ogradu i prijetio sucu.

Prekid je trajao 25 minuta, nakon čega je utakmica ipak nastavljena s 11 na osam igrača. Guingamp je veliku brojčanu prednost na terenu iskoristio postigavši još tri gola do kraja utakmice, a strijelci su bili Dylan Louiserre u 69., Warren Tchimbembe u 85. i Jeremy Livolant u 88. minuti.

Louiserre i Tchimbembe pogodili su udarcima izvan kaznenog prostora, a Livolant iz slobodnog udarca. Guingamp se ovom pobjedom probio na šesto mjesto s 13 bodova, tri manje od lidera Soxhauxa. Metz je osmi s 11 bodova.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr