HAJDUK je u 8. kolu SuperSport HNL-a s 5:1 na Poljudu slavio protiv Slaven Belupa te tako došao do 12 bodova nakon šest odigranih susreta jer ima dva zaostala susreta, po jedan s Rijekom i Goricom. Utakmicu je odmah po završetku komentirao trener domaće momčadi Valdas Dambrauskas. Na početku se dotaknuo svog pomoćnika Mislava Karoglana koji mu je tijekom utakmice nekoliko puta udijelio savjet.

“Asistenti za to služe, da daju savjet i ponude rješenje. Mislim da je to normalno. Nekad pomoćnici dođu do mene, a nekad ja do njih. Radimo zajedno kao tim. Od početka smo imali inicijativu i iz minute u minutu smo nalazili ritam. Nismo bili dovoljno gladni kada bi došli do šesnaesterca, nije bilo udaraca. Nakon toga smo se popravili, imali 6-7 šuteva, osjećao sam da smo u dobrom ritmu. Primili smo gol, to je bio šok, ali bilo je važno da nastavimo i dalje u istom ritmu”, rekao je Dambrauskas.

Je li lopta u veznom redu treba biti brža?

Ne znam. Slaven se branio dosta duboko i organizirano. Pripremili smo se za to, morali smo iskoristiti bolje desni trokut u prvom dijelu.

Kako ste doživjeli igru Gerga Lovrencsicsa i mislite li koristiti Davida Čolinu na poziciji desnog beka?

Gergo je vrlo bitan igrač za nas. Na terenu se dogode pogreške. Ne mogu reći da je bila njegova pogreška. Bio je to niz stvari koje su dovele do gola Slaven Belupa. Vjerujem da imamo dobre igrače. Greške se događaju i napadačima. Gergo svaku utakmicu daje sve na terenu. Sretan sam zbog Davida jer je zabio u 100. nastupu za klub. To je za njega vrijedno priznanje. Lovrencsics je često ulascima s klupe unaprijedio momčad.

Slijedi vam nešto lakši raspored?

Ne bih to tako nazvao. To je uvreda za te momčadi. Moramo respektirati sve klubove, trenere…Sve naše misli su okrenute prema Šibeniku. To je lokalni derbi. Dobro su krenuli u sezonu, igraju dobro. Ne smijemo slaviti ovu pobjedu već ići iz utakmice u utakmicu. U ovoj ligi ništa nije besplatno – zaključio je Dambrauskas.