U DERBIJU 19. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao gost svladala Šibenku s uvjerljivih 87:56. Bila je to neobična utakmica u kojoj je Cibona serijom 20:0 u prvoj četvrtini ostvarila veliku prednost, samo da bi se Šibenka odličnom igrom u drugih 10 minuta vratila u rezultatski egal.

Treća četvrtina je ponovno protekla u potpunoj dominaciji zagrebačkog sastava, koji si zatim nije dopustio ponoviti pogrešku iz prvog poluvremena, već je mirno kontrolirao rezultat u posljednjoj četvrtini. Aleksandar Aranitović s 18 i Borna Kapusta sa 17 koševa predvodili su Cibonu, dok su Patrik Jambrović i Petar Šarić s po 10 ubačaja bili najefikasniji kod Šibenke.

Važna pobjeda Alkara

U važnom susretu u borbi za ostanak Alkar je u Sinju nadigrao DepoLink Škrljevo s 86:78. Lovre Bašić je za Sinjane ubacio 26 poena, Imran Polutak je dodao 19, dok su Derryck Thornton s 29 i Martin Jelić s 20 poena bili najbolji kod gostiju. Alkar je ovom pobjedom stigao na omjer 6-13, dok je Škrljevo na 4-15, a posljednja Gorica je na 3-15.

U subotu je još Furnir kao gost u dvorani “Boško Božić Pepsi” u Trnskom uvjerljivo svladao Bosco s 86:60. Matej Bošnjak je ubacio 15 koševa uz 11 skokova za Furnir, za koji je Filip Paponja dodao 16 poena, dok je Luka Krajnović s 12 koševa bio prvo ime Bosca.