Iako je hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović doveo Inter u vodstvo, u velikom derbiju 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva slavio je Milan sa 3-2 (1-1).

Gradski derbi dva talijanska velikana, aktualnih prvaka Milana i doprvaka Intera, donio je sjajan nogomet na punom San Siru, pet pogodaka i preokret.

Inter je poveo u 21. minuti kada je Correa sjajno uputio okomitu loptu iza obane Milana, a u prazan prostor je utrčao Brozović koji je izbivši sam pred Maignana rutinski poslao loptu pored čuvara mreže Milana. No, samo sedam minuta potom Milan je poravnao, grubo je pogriješio Calhanoglu što je iskoristio Leao i jakim udarcem s lijeve strane svladao Handanovića.

Početkom nastavka Milan je u potpunosti preokrnuo susret, u 54. minuti Giroud je uputio udarac sa 10-ak metara, dojam je kako nije zahvatio loptu na željeni način, ali je ona u čudnoj putanji prevarila Handanovića, da bi u 60. minuti Leao svojim drugim golom povisio na 3-1. No, Inter se nije predao, u 67. minuti je vetran Džeko netom nakon ulaska u igru smanjio na 3-2. Usprkos velikom pritisku do kraja susreta, Inter se ipak nije uspio spasiti poraza.

Brozović je odigrao čitav susret za Inter, dok Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u dresu Milana.

Milan je ovom pobjedom skočio na vrh ljestvice sa 11 bodova, jednim više uz utakmicu više od Atalante i Rome, dok je Inter peti s devet bodova, koliko ima i četvrti Juventus.

Stara dama kiksala

Ranije u subotu su Fiorentina i Juventus igrali 1-1 (1-1). Goste je sretno/spretnim golom u vodstvo doveo Milik (9), a na konačnih 1-1 poravnao je Kouame (29) iz protunapada. Fiorentina je imala veliku priliku za potpuni preokret krajem prvog poluvremena, ali je kazneni udarac Jovića u 44. minuti sjajno obranio Perin.