NOGOMETAŠI dortmundske Borussije preokretom su došli do pobjede od 3:1 na gostovanju kod Freiburga u prvoj utakmici 2. kola njemačke Bundeslige. Domaćin je poveo u 35. minuti, kad se snalažljivi Austrijanac Michael Gregoritsch našao u petercu i jednu odbijenu loptu glavom poslao u mrežu.

Sve do 77. minute Freiburg je držao pobjedu u rukama, a onda je jedan kiks nizozemskog vratara Flekkena preokrenuo utakmicu. Naime, domaći čuvar mreže je očajno reagirao na jedan dalekometni pokušaj Jamieja Bynoe-Gittensa, lopta mu se odbila od ruku i preskočila ga te završila u mreži.

Potpuni preokret u drugom dijelu

Do kraja dvoboja gosti su postigli još dva pogotka. Za 2:1 strijelac je bio Youssoufa Moukoko u 84. minuti, a u 88. minuti je Marius Wolf postavio konačnih 3:1. Sva trojica Borussijinih strijelaca u igru su ušla u drugom poluvremenu. Momčad iz Dortmunda je s maksimalnih šest bodova zasjela na vrh ljestvice, ispred skupine od šest klubova s tri boda.

U subotu je na rasporedu šest utakmica, a sastaju se: Bayer Leverkusen – Augsburg, Hertha – Eintracht, Hoffenheim – Bochum, RB Leipzig – Köln, Werder – Stuttgart (15:30) i Schalke – Borussia Moenchengladbach (18:30).