BOJAN BOGDANOVIĆ odigrao je jedno od najboljih poluvremena košarkaške karijere i odveo Detroit Pistonse u Miamiju do najveće pobjede sezone 116:96. U prve dvije četvrtine Bogdanović je postigao samo tri poena, a njegova je momčad imala tri poena zaostatka. U nastavku je hrvatski as utrpao 28 i završio s 31 poenom, pogodivši sedam od devet trica, a ukupno 12 od 16 šuteva.

Uz to je podijelio pet asistencija te upisao po tri skoka, ukradene i izgubljene lopte. Bio je apsolutno najbolji igrač Pistonsa, kojima je šest igrača ostvarilo dvoznamenkasti učinak. Tyler Herro predvodio je Heat s 34 poena nakon što u prvom poluvremenu nije promašio ni jedan od sedam šuteva.

“U prvom poluvremenu smo igrali sporo, u drugom smo ubrzali, ja sam pogodio par šuteva, nakon čega mi se otvorilo. Kad igramo ovakvu obranu, možemo se nositi sa svakim protivnikom”, rekao je Bogdanović nakon tek sedme pobjede u sezoni, ali druge u posljednje tri utakmice.

Dončiću i Dallasu triler kod Jokićevih Nuggetsa

Iako je izjednačio svoj najslabiji košgeterski učinak sezone s 22 poena, Luka Dončić ostvario je šesti triple-double sezone i 52. u NBA karijeri zahvaljujući 12 asistencija i 10 skokova u tijesnoj pobjedi 116:115 na gostovanju kod Denver Nuggetsa, za koje je Nikola Jokić ubacio 19 poena uz po osam skokova i asistencija.

Dallas je cijelu utakmicu imao blagu prednost, a kad je ona narasla na 10 poena, Denver je odgovorio serijom 11:0 i tricom Browna preuzeo vodstvo 38 sekundi prije kraja. No Jokić je promašio jedno od dva slobodna bacanja 12 sekundi prije kraja, a Jamal Murray promašio je tricu s centra sa sirenom.

Balkanske superzvijezde ovaj put nisu bile prvi strijelci svojih momčadi. Mavse je s 29 poena predvodio Tim Hardaway Jr., koji je postao tek deseti igrač u NBA povijesti s barem pet trica na pet uzastopnih utakmica, a Nuggetse Aaron Gordon s 27 poena.

LeBron se vratio kući, Davis izašao nakon osam minuta

Donovan Mitchell s 43 poena odveo je Cleveland do pobjede 116:102 nad LA Lakersima, koji su nakon samo osam minuta ostali bez Anthonyja Davisa, koji je na prošloj utakmici Washingtonu zabio čak 55 uz 17 skokova i posljednjih tjedana igrao možda i najbolju košarku karijere.

No rano je otišao u svlačionicu zbog simptoma gripe, a Lakersi su se bez njega držali do zadnje četvrtine zahvaljujući LeBronu Jamesu, koji je u svom gradu postigao 21 poen, ali čak 17 skokova, samo dva manje od rekorda svoje 20-godišnje NBA karijere.