KARIM BENZEMA drugim golom u finalu europskog Superkupa potvrdio je pobjedu Real Madrida nad Eintracht Frankfurtom (2:0) te postao drugi najbolji strijelac u povijesti madridskog kluba. Francuski napadač time se 324. put upisao u strijelce, što je jedan put više od Raula, umirovljenog napadača Kraljevskog kluba s kojim je privremeno dijelio drugo mjesto.

Nakon što je David Alaba doveo madridski klub u vodstvo u 37. minuti, 34-godišnji Benzema dodao je još jedan za prvi trofej njegove momčadi ove sezone. U 65. minuti čekao je na rubu šesnaesterca kamo je povratnu loptu uputio Vinicius Junior. Nije to bila idealna lopta, poskakivala je, no Benzema je pogodio i golman Kevin Trapp nije imao šanse obraniti taj udarac.

Benzema je u španjolski klub došao 2009. godine iz Lyona za 35 milijuna eura, a utakmica protiv Eintrachta bila mu je 606. za Real. Najbolji strijelac Reala ikad je Cristiano Ronaldo. Portugalac je od 2009. do 2018. godine zabio 451 gol.