BAYERN je u derbiju drugog kola Lige prvaka na Allianz Areni svladao Barcelonu 2:0 i tako zasjeo na čelo skupine C, po mnogima najjače grupe u Ligi prvaka ove sezone. Bila je to dobra utakmica u kojoj je Barca imala velik broj prilika, ali ih nije iskoristila, a neumoljivi Bayern to je kaznio.

Barca se ispromašivala

Barcelona je u prvom poluvremenu bila bolja i propustila je nekoliko velikih prilika. Prvo si je u devetoj minuti Pedri lijepim lažnjakom stvorio prostor za udarac, no Neuer je obranio njegov šut s desetak metara.

Zatim se u seriji šansi našao Robert Lewandowski, koji je ovo ljeto iz Bayerna prešao u Barcelonu. U 18. minuti promašio je cijeli gol iz vrlo izgledne pozicije, da bi mu Neuer tri minute kasnije obranio udarac glavom. Bayern je uzvratio tek solidnim pokušajem Sabitzera izvana.

Uragan Bayerna za pobjedu

Ipak, Bayern je u drugo poluvrijeme ušao znatno bolje i dvama brzim pogocima osvojio tri boda. Za 1:0 zabio je Lucas Hernandez u 51. minuti, kada je Kimmichev precizni ubačaj iz kornera glavom pretvorio u gol.

Samo tri minute kasnije domaći nogometaši odigrali su brzu akciju za 2:0. Musiala je predao loptu Saneu, koji je projurio pored Barceloninih braniča i mirnom završnicom povećao vodstvo, a Bavarci su ga do kraja utakmice bez ikakvih problema sačuvali.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr